odwiedz dwójkę na:

Dudy 2018 zagrzmiały!

Dudy 2018 zagrzmiały!


Co to są Grzmiące Dudy? – zapytacie. To konkurs, który ma wyłapywać najciekawsze osobowości sceniczne wśród naszych uczniów. A ponadto – promować literaturę wypowiadaną na głos ze sceny.


27 maja 2018 r. na Solcu, w auli na 6 piętrze, Grzmiące Dudy zagrzmiały ponownie. Najlepsi z najlepszych zaprezentowali poezję, skecze kabaretowe i fragmenty prozy. Jeremiasz Pardej zaśpiewał Mury Kaczmarskiego (wyróżnienie). Misia Podoba z nerwem wygłosiła „Nienawiść” Szymborskiej (wyróżnienie!) Bardzo świeżo zabrzmiał Leń Juliana Tuwima odegrany w formie skeczu (Ola Ruhan i Misia Podoba – wyróżnienie). Całkowicie wbiła nas w podłogę Inwokacja z Pana Tadeusza wykonana z karabinem w ręku przez Maksa Kosmana – a więc można i tak! (wyróżnienie). Kabaretowy stand up o tematyce samochodowej rozbawił publiczność (Bartek Hoffman – wyróżnienie)


Jury w składzie: Staszek Dutka i Miron Łesyszak ogłosiło werdykt:


I miejsceTomasz Kinowski, który wbił publiczność w podłogę, recytując wiersz Szymborskiej pt. Dzieci epoki


II miejsce przyznane ex aequo – Gabrysia Jastrzębska za śmiałe, do bólu szczere i autoironiczne wyznania nastolatki pt. „O trudnym dorastaniu” … i Filip Kuczyński-Piech za autorską piosenkę - inteligentnie wyrapowaną pt. My banany


III miejsce - duet Franek Ossoliński i Franek Snarski – za sugestywne odegranie niełatwych relacji rodzic - nauczyciel w skeczu pt. Wywiadówka

 

Wielkie podziękowania dla Kuby Mazura i Gabrysi Jastrzębskiej – za klimatyczną konferansjerkę oraz dla Franka Libera, który fachowo operował dźwiękiem i oświetleniem.

 

St. D.


strony internetowe warszawa