odwiedz dwójkę na:

Krótka historia IB

Krótka historia IB


International Baccalaureate Organisation (IBO) jest międzynarodową organizacją edukacyjna, powstałą w latach sześćdziesiątych w Szwajcarii. Obecnie organizacja liczy przeszło 5000 szkół na całym świecie, w tym także naszą szkołę. Pierwotnie IBO kierowało swoją ofertę do dzieci dyplomatów, które mogły w różnych krajach kontynuować edukację w ramach tego samego systemu. Program IB zyskał sobie jednak tak duże uznanie, że obecnie adresowany jest do wszystkich zainteresowanych.

IBO oferuje programy na trzech poziomach, podstawowym (PYP), gimnazjalnym (MYP) i licealnym (DP). W naszej szkole realizujemy poziom DP (Diploma Programme) − jest to dwuletni kurs nauczania wybranych sześciu przedmiotów z różnych dziedzin wiedzy, kończący się egzaminem maturalnym. Poprzedzamy go rocznym nauczaniem w klasie Pre-IB.

Matura IB jest honorowana przez wszystkie międzynarodowe uczelnie. System IB łączy podejście akademickie z ideą harmonijnego rozwoju osobowości ucznia, w efekcie czego absolwenci IB Diploma Programme (IBDP) nie tylko z powodzeniem dostają się na renomowane uczelnie, ale też znacznie łatwiej jest się im tam zaadaptować i odnosić sukcesy.

IBDP adresowany jest do osób, które potrafią połączyć niezależność z zaangażowaniem społecznym, samodzielność myślenia z dyscypliną, otwartość i kreatywność z precyzją myślenia. Wszystkie te cechy (oraz wiele innych) rozwija program IBDP nauczany w naszej szkole.
strony internetowe warszawa